AGILITY
Sport polegający na pokonaniu przez psa specjalnego toru przeszkód, w odpowiedniej kolejności.

Na chwilę obecną posiadamy prawie pełny tor do agility (w tym roku zostanie zrobiony slalom oraz skok w dal, a także pojawi się 5 dodatkowych hopek).
Nie prowadzimy regularnych zajęć - jedynie pokazujemy jak nauczyć psa pokonywania poszczególnych przeszkód. Z przyjemnością udostępmniamy jednak nasz tor za drobną opłatą do samodzielnych treningów.

W roku 2013 planujemy 2 seminaria agility!


FRISBEE
Sport dzielący się na konkurencje dystansowe oraz tzw ,,freestyle''.
W obu przypadkach podstawą jest dysk łapany w locie przez psa. Znanych jest wiele technik rzutowych oraz ewolucji zakończonych pochwyceniem frisbee przez czworonoga.

Wszystkich zainteresowanych chętnie wprowadzimy w dogfrisbee. Pokażemy jak nauczyć psa łapać dysk, nauczymy podstawowych technik rzutowych, zapoznamy z konkurencjami dogfrisbee. Doradzimy również jak dobrać model dysku odpowiedni zarówno dla psa, jak i przewodnika.
Posiadamy na sprzedaż kilka oryginalnych dysków Wham-O Fastback Flex - idealnych dla początkujących.

W roku 2013 planujemy 1 seminarium dogfrisbee!


FLYBALL
Sport, w którym pies ma za zadanie pokonać cztery niskie płotki, odebrać ze spacjalnej maszyny (boksu) piłkę i jak najszybciej wrócić tą samą drogą do przewodnika. Flyball uprawia się w drużynach, składających się z czterech psów.

Obecnie nie ma u nas możliwości treningu flyballu. W planach mamy jednak skompletowanie toru oraz rozpoczęcie treningów jeszcze w tym roku.
! ORGANIZUJEMY !

kurs
POPRAWA APORTU

Zapraszamy osoby z podstawowymi problemami.

» psa interesują zabawki, ale za nimi nie biegnie
» pies biegnie za zabawką, ale jej nie podnosi
» pies podnosi zabawkę, ale jej nie przynosi
» pies ucieka z zabawką, zamiast ją przynieść
» pies przynosi zabawkę, ale jej nie oddaje
» pies rzuca zabawkę pod nogi, zamiast ją podać
» pies nie potrafi pracować z kilkoma zabawkami
» pies nie potrafi pracować z jedną zabawką
» ... oraz inne


kurs
DOGFRISBEE
Zapraszamy osoby zainteresowane poprawieniem swoich umiejętności oraz dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tym sportem. Na kursie popracujemy nad rzutami - ich jakością, stabilnością dysku w locie oraz odległością rzutu. Nauczymy się nowych technik rzutowych.
Pokażemy jak nauczyć psa aportować frisbee. Poprawimy jakość aportowania dysku przez psa - szybkość, łapalność, technikę skoku. Pomożemy w opracowaniu sekwencji freestyle'owych oraz w innych elementach dotyczących freestyle oraz konkurencji dystansowych.